< < Kafsam - Meşe Altı Tartışmaları: Dönüş ve Anavatan ile İlişkiler

Meşe Altı Tartışmaları: Dönüş ve Anavatan ile İlişkiler

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) bünyesinde faaliyet gösteren Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFSAM) tarafından gençlerin katkı ve katılımları ile her ayın 3. Perşembesi akşamı düzenlenen Meşe Altı Tartışmalarının üçüncüsü 17 Ocak 2019 Perşembe Akşamı 19:00-21:00 saatleri arasında düzenlenecek.

Bu hafta, ilk toplantıda sonraki toplantılar için önerilen konular arasında birbirine yakın konu başlıklarını birleştirerek örgütlülüğümüzü gençlerin gözünden tartışacağımız "Dönüş ve Anavatan ile İlişkiler" konusunu ele alacağız.

Yuvarlak masa formatında tüm katılımcıların katkıları ile yürütülecek tartışmada; Anavatana dönüş fikrinin geçmişi ve geleceği konuları gençlerin perspektifinden değerlendirilirken aynı zamanda değişen şartların dönüş fikri üzerinde ne kadar etkili olduğu, gençlerin kendi gelecek perspektiflerinde dönüş fikrinin ne şekilde yer aldığı, dönüşün iletişim ve ulaşım alanında yaşanan gelişmelerden, Rusya’da yaşanan dönüşümlerden ve Türkiye-Rusya ilişkilerinden nasıl etkilendiğini, 2019 Dönüş ve Anavatanla İlişkiler Yılı kapsamında gençlerin Federasyonumuzdan ve üye derneklerimizden beklentilerini birlikte konuşacağız.

Yuvarlak masa formatının gereği olarak katılım 30 yaş altı maksimum 24 kişi sınırlıdır. Üçte bir cinsiyet kotası uygulanacaktır.

Toplantıda konuşulan konular, katılımcı isimlerine atıf yapılmaksızın sonuç raporuna dönüştürülerek kafsam.net web sayfasından ve sosyal medyadan paylaşılacaktır.

Toplantıya katılmak isteyen gençlerimiz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresinden veya 312-222 8589 numaralı telefondan kayıt yaptırabilirler.

Toplantı yeri: Ankara Çerkes Derneği (Beştepe Mh. Meriç Sk. 44 Yenimahalle/Ankara)
Toplantı saati: 19:00-21:00