KAFSAM FORUM: Hak Savunuculuğunda Kurumlarımız ve Toplumumuzun Konumu

Dünya İnsan Hakları Günü ve Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) bünyesinde faaliyet gösteren Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFSAM) tarafından, Federasyonumuz ve Ankara Çerkes Derneği ile birlikte “Hak Savunuculuğunda Kurumlarımızın ve Toplumumuzun Konumu” konulu bir Forum düzenlenecektir. Forumun açılış konuşmasını Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Levent Korkut yapacaktır. Açılış konuşması sonrasında katılımcıların katkı, yorum ve soruları ile iki saatlik programımızı gerçekleştireceğiz.

Başta sürgün ve soykırım gibi insanlık suçları olmak üzere anadiline, kimliğine ve kültürüne ilişkin tarih boyunca ve günümüzde farklı coğrafyalarda pek çok ağır insan hakları ihlalleri ile karşılaşan toplumumuz, bunlara karşı hak ve varlık mücadelesini dernekleri, vakıfları, okulları ve diğer kurumları ile toplumsal olarak vermeye çalışıyor. Bunu yaparken de farklı coğrafyalarda farklı zorluklarla mücadele ediyor. Bir taraftan toplumsal ve kurumsal düzeyde iç sorunlarımıza bir taraftan da içerisinde yaşadığımız ülke ve toplumlardan kaynaklanan sorunlara çözümler geliştirmek durumundayız. Bunu da mümkün olan en geniş katılımlı istişarelerle ve demokratik danışma süreçlerini işleterek sağlayabiliriz.

Kurumlarımızla birlikte örgütlü bir şekilde haklarımızın savunuculuğunu en etkili şekilde hayata geçirirken neler yapmamız gerektiğini ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini hep birlikte tartışacağımız Forumumuza dernek üyelerimizi, gönüllülerimizi ve tüm halkımızı davet ediyoruz.


Lütfen Facebook sayfamızda etkinliğe katılımınızı onaylayınız: https://www.facebook.com/events/299567297431729/