Kafsam Meşe Altı Tartışmaları Başlıyor

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) bünyesinde faaliyet gösteren Kafkasya Stratejik Araştırma Merkezi (KAFSAM), gençlerimizin bilgi, görüş ve önerilerini toplumsal dinamizme ve kurumsal çalışmalara yansıtmak, gençlik katılımını güçlendirmek, gençlerimizin kendi aralarındaki iletişimi ve işbirliğini artırmak amacıyla “KAFSAM Meşe Altı Tartışmaları” toplantılarını başlatıyor.

Kafkasya’da savaş ve barış gibi önemli toplumsal konuların kutsal meşe ağacının altında toplanan toplumun önderleri tarafından konuşulması geleneğine de atıf yaparak, toplumsal sorumlulukları yaşamları boyunca pratiğe dökecek olan gençlerimizle yapılacak yuvarlak masa toplantılarına bu isim verildi.

İlk toplantı “Kanal D Dizisi Olayından Hareketle Çerkes Kimliğinin Kamusal Alanda Savunulması” konu başlığı ile Ankara’da 22 Kasım 2018 Perşembe Akşamı saat 19:30-21:30 saatleri arasında 17-27 yaşları arası 24 gencimizin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Toplantıda üçte bir cinsiyet kotası uygulanacaktır.

Toplantılar farklı konu başlıkları ve farklı katılımcılarla her ayın 3. Perşembesi aynı saatte düzenlenecektir. KAFSAM Meşe Altı Tartışmaları, talep olması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması halinde diğer şehirlere de yaygınlaştırılacaktır.

Toplantıda konuşulan konular, katılımcı isimlerine atıf yapılmaksızın sonuç raporuna dönüştürülerek kafsam.net web sayfasından ve sosyal medyadan paylaşılacaktır. Katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir.

Toplantıya katılmak isteyen gençlerimiz isimlerini ve yaşlarını WhatsApp mesajı ile 0507-1421864 numaralı telefondan KAFSAM a bildirebilirler.